Uncategorized

Pôžičky a ich široká ponuka

Pôžičky alebo aj úvery, sú finančné produkty, ktoré ponúkajú bankové a nebankové spoločnosti a akýkoľvek typ tohto produktu je dostupný aj na webe. Po kliknutí na odkaz sa nielenže dozviete všetky detaily o jednotlivých typoch produktov, ale môžete o nich aj rovno požiadať. V tomto článku si stručne povieme, čo sú to za produkty, kde sa s nimi môžete stretnúť a predstavíme si aj ich základné delenie. Niektoré typy sú dnes veľmi diskutované – príklad.

Skúste širokú pôžičkovú ponukuKde ich hľadať a ako o nich požiadať?

Pôžičky môžete hľadať na dvoch miestach, a to online na internete alebo osobne niekde v meste. Spôsobov požiadania je však hneď viacero, konkrétne štyri. Ako prvé sa vyvinuli osobné a telefonické žiadosti, ktoré sú charakteristické tým, že na ich realizáciu potrebujete obetovať viac času a v prípade telefonátu aj peňazí. Ak chcete zistiť, či máte viac možností, budete potrebovať aj hodiny prípadne dni času.

Inými možnosťami požiadania, s ktorými začali práve nebankové spoločnosti, sú pôžičky online a cez sms. Práve online spôsob sa zaraďuje k najrýchlejšej a najpohodlnejšej možnosti, pretože vďaka nemu môžete všetko vybaviť odkiaľkoľvek a kedykoľvek, to znamená aj z domu nad ránom. Nemusíte sa prispôsobovať otváracej dobe jednotlivých pobočiek ani callcentra. Žiadosti sú vybavované veľmi rýchlo, v prípade špeciálnych produktov aj do niekoľkých minút. Stačí vypísať jeden formulár a odoslať ho.

Predtým, ako požiadate o tento finančný produkt online, si môžete pomocou úverovej kalkulačky zistiť, či sa vám oplatí, pretože vám vie vypočítať presné hodnoty niektorých údajov, ako sú úrok, LTV, mesačná splátka vzhľadom na dobu splácania, akú si určíte, celková splatená suma a rozdiel medzi požičanou a splatenou sumou.

Pôžičky cez sms patria k najmenej komfortným spôsobom požiadania, pretože vypisovanie žiadosti v telefóne býva pomalé a vybavovanie žiadosti sa môže natiahnuť aj na niekoľko dní, hoci suma, o ktorú žiadate, je relatívne nízka. K nevýhodám tohto spôsobu sa zarátava aj to, že niektorí pokytovatelia požadujú online registráciu ešte predtým, ako cez mobil požiadate o tento produkt, ale aj to, že niektorí si účtujú skutočne vysoké poplatky za sprostredkovanie finančnej pomoci.

Úroková sadzba, RPMN

Úrok je niečo, čomu sa určite nevyhnete, nech žiadate o hocakú sumu. No predsa sa stáva, že nebankové spoločnosti spustia akciu, pri ktorej si môžete požičiavať bezúročne. To sa však týka len nižších súm, do cca 150-300 eur. Ak by ste nevedeli, čo úrok je, ide o číslo uvedené v percentách, ktoré určuje, koľko navyše zaplatíte za finančný produkt, ktorý vám bol sprostredkovaný. Hodnoty nie sú stále. Podľa sumy pôžičky sa môžu pohybovať od 0 – 35%. Môžete sa stretnúť aj s vyššími hodnotami, no to vám bude naznačovať, že asi nepôjde o výhodný produkt.

Ďalším údajom, podobným úroku, je RPMN alebo aj ročná percentuálna miera nákladov, ktorá vyznačuje percento celkovej preplatenej sumy po dobu jedného roka splácania. Zahŕňa aj úrokovú sadzbu a iné poplatky s produktom spojené, preto býva vyššie než je úrok.

S týmto návodom si budete vybraťKonkrétne typy a ich splatná doba

Možno sa nezdá, ale slovo „pôžičky“ je tak široký pojem, že si ho treba konkretizovať a rozdeliť na drobnejšie. Obsahuje v sebe totiž viacero produktov, ktoré vám môžu pomôcť pri zisťovaní toho, čo (aký produkt) vlastne hľadáte.

Pôžičky ihneď do 24 hodín sú nebankové produkty, ktoré sú dostupné širokej verejnosti, napr. aj pre nezamestnaných, pre dôchodcov, pre ženy materskej atď., ktorí hľadajú ľahšie získateľné produkty, ktoré sú k dispozícii napr. bez dokladovania príjmu, bez ručenia, bez registra atď. Vedia vám expresne rýchlo poskytnúť sumu až do 350 eur, niektorí aj do 500 eur. Väčšinou celý proces vybavovania trvá do 24 hodín, no v špeciálnych prípadoch sa k peniazom môžete dostať už 10 minút po schválení žiadosti. Splatnosť tohto produktu býva do 30 dní a jeho úrok do 30%.

Rýchle pôžičky na účet zaraďujeme aj medzi bankové, aj medzi nebankové produkty, no ich získanie bude náročnejšie vzhľadom na to, že poskytujú vyššie sumy (aj do 5 000 eur). Treba počítať s tým, že kontrole registra sa nevyhnete, rovnako ako sa nevyhnete dokladovaniu príjmu. Výnimky však nevylučujeme. Vybavovanie tohto produktu trvá väčšinou do 4 dní a splácanie môže byť aj niekoľkoročné. Úroková sadzba je medzi oboma poskytovateľmi veľmi podobná, väčšinou tiež do 30%.

Klasické pôžičky (spotrebné úvery, hypotéky) sú produktmi oboch typov spoločností a sú určené na väčšie projekty, keďže vedia svojim žiadateľom sprostredkovať až do 200 000 eur. Vybavovanie môže presiahnuť aj 14 dní a takisto podmienky na ich získanie budú oveľa náročnejšie. Ručenie nehnuteľnosťou je v tomto prípade povinnosť. Doba splácania sa však môže natiahnuť aj na 30 rokov. Rozdiel medzi nebankovými a bankovými spoločnosťami je v tomto prípade markantnejší, pretože úroková sadzba je v súčasnosti bližšie k 0% práve v bankách, v nebankovkách je to väčšinou nad 10%.

Z vyššie menovaného nám vyplýva, že ak hľadáte špeciálne produkty, napr. pôžičky bez registra, bez dokladovania príjmu, bez ručenia či pre nezamestnaných, dôchodcov, ženy na materskej, študentov atď. mali by ste sa hneď obrátiť na nebankové spoločnosti, pretože s takýmito požiadavkami v žiadnej banke nepochodíte.

Ak chcete čo najvýhodnejšie pôžičky, získate ich práve online spôsobom a viac o nich sa môžete dočítať aj v inom článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back To Top