Uncategorized

Pôžičky aj bez dokladovania vášho príjmu

Nerobte si žiadne starosti, ide to aj bez dokladovania príjmuPočuli ste o niekom, kto dostal pôžičku aj bez potvrdenia o príjme, no vy takú ponuku neviete za žiadnu cenu nájsť? Tak v tomto článku sa budeme venovať presne tomu, či je vôbec možné ju nájsť, sumy, o aké je možné za tejto podmienky požiadať, o dobe splatnosti prípadne iných kritériách s týmto finančným produktom spojené.

Ide len o mýtus?

Nemôžeme povedať, že pôžičky bez dokladovania príjmu sú mýtus, hoci je pravda, že v minulosti (v blízkej minulosti, ešte v 2015) bolo ponúk oveľa viac. No ak takú ponuku potrebujete, nemusíte sa obávať, že už nikde nie je dostupná, pretože v súčasnosti ju môžete stále nájsť v niektorých spoločnostiach alebo aj u jednotlivcov. My sa však budeme venovať tým spoločnostiam, pretože jednotlivci svoje služby väčšinou neponúkajú oficiálne.

Kto ich ponúka?

Pôžičky bez dokladovania príjmu sú nebankové. To znamená, že sú dostupné jedine a len u nebankových spoločností. Všetky banky požadujú dokladovanie rôznych vecí, čiže by ste zbytočne dúfali, že vám tam s touto požiadavkou pomôžu. U nebankových inštitúcií je to ináč, hoci podľa zákona by mali všetky spoločnosti požadovať dokladovanie príjmu. Niektoré spoločnosti sú však zástancami rebélie a pôžičky bez dokladovania príjmu získate aj online.

Ako požiadať?

O pôžičky bez dokladovania príjmu môžete požiada online, telefonicky alebo cez sms. Ako ste si mohli všimnúť, možnosť osobného požiadania vám je odoprená, pretože nebankové spoločnosti nemajú vo zvyku mať kamenné pobočky. Ak majú, je to skutočne veľmi zriedkavé, ale to neznamená, že pri požiadaní vám peniaze dajú hneď. Opäť je tam istá čakacia doba. Z ostatných spôsobov si každý môže vybrať to, čo mu najviac vyhovuje. My sme zástancami online metódy, pretože je neosobná, anonymná, bezplatná a hlavne rýchla. Žiadosti cez sms by pre vás mohli predstavovať veľké straty, pretože ich poskytovatelia si účtujú vysoké poplatky.

Nečakajte zbytočne dlho na Vaše peniazeKedy ich dostanem?

Ak je pre vás podstatná doba dodania peňazí na váš účet, zmienime sa o dvoch základných typoch tohto finančného produktu. Podľa doby dodania a rýchlosti vybavenia rozlišujeme „rýchle“ pôžičky bez dokladovania príjmu a ich variant „ihneď do 24 hodín“. Už ste si možno domysleli, ktorá z týchto dvoch možností bude rýchlejšia, áno je to práve možnosť číslo dva, ktorá evokuje, že peniaze môžete mať na účte skutočne ihneď, do 24 hodín, prípadne do 10 minút od schválenia žiadosti. Prvý typ tohto finančného produktu môže mať dlhší priebeh, väčšinou je to do 7 dní, no závisí to od toho, ako požiadate. Dlhšia čakacia doba je práve pri sms žiadostiach.

Rýchle, ale aj pôžičky bez dokladovania príjmu ihneď do 24 hodín sú dostupné aj online. Ak vám ide o čo najrýchlejšie získanie čiastky, zvoľte si online žiadosť.

Koľko si za tejto podmienky môžete požiadať?

Suma, ktorú vám pôžičky bez dokladovania príjmu ponúkajú, je variabilná podľa toho, koho žiadate. Vo všeobecnosti je to však do 350 – 500 eur, pokiaľ vám ide o nižšie čiastky. Požiadať môžete už o miniatúrne čiastky, napr. aj 20 eur. Ak by ste potrebovali vyššie sumy, máte možnosť využiť americkú pôžičku, ktorá síce poskytuje vysoké sumy, ale je potrebné spĺňať veľmi náročné podmienky a treba počítať aj s tým, že pri splácaní asi aj veľa preplatíte.

Ako dlho je potrebné splácať?

Splatná doba sa tak isto mení podľa toho, koho žiadate a o akú sumu žiadate. Pri nižších sumách je to maximálne 30 dní, niekedy aj menej. Pri vysokých sumách to môžu byť aj mesiace prípadne roky. Pri splácaní by ste mali k výslednej suma resp. k mesačným splátkam pripočítať aj úrokovú sadzbu, ktorá sa v tomto konkrétnom prípade pohybuje medzi 20-30%. Všetko si však naštudujte predtým, ako sa oficiálne do niečoho pustíte, pretože v niektorých prípadoch, podotýkame že neserióznych, s ktorými nespolupracuje, môžete preplatiť aj niekoľko násobok požičanej sumy. Aby ste sa nedostali do problémov, všetky ponuky si dobre prečítajte.

Niektorí si myslia, že pokiaľ žiadajú o pôžičky bez dokladovania príjmu online, tak sa nemôžu žiadnemu inému kritériu. To je však omyl, pretože online môže získať vrátane tejto podmienky aj finančný produkt bez registra a bez ručenia nehnuteľnosťou.

Bez registra

Pôžičky bez dokladovania príjmu a bez registra patria k najčastejšie žiadaným a vyhľadávaným variantom tohto finančného produktu. Sú veľmi dobrým riešením pre tých, ktorí mali nejaké problémy s ich predchádzajúcimi záväzkami tohto typu, hlavne v splácaní. To ich dostalo na tzv. bankový register, kde je presne poznačené, že táto osoba je nedôveryhodná. Našťastie nie všetky inštitúcie tento register kontrolujú, za to všetky banky áno.

Bez ručenia nehnuteľnosťou

Nemusíte sa báť, že ak žiadate o malú sumu, tak že poskytovatelia pôžičky bez dokladovania príjmu od vás budú požadovať ručenie nehnuteľnosťou. To môže nastať iba vtedy, ak žiadate o vysoké sumy a vtedy ide o štandardný spôsob alebo ak žiadate nejakú podvodnú úžernícku firmu. V takom prípade si určite nepožičiavajte, pretože kvôli 500 eurám sa pripraviť o strechu nad hlavou by bolo z vašej strany veľmi nezodpovedné.

Ako ste sa mohli dočítať, pôžičky bez dokladovania príjmu sú stále dostupné, hoci v menšej miere, než predtým, o čom vás presvedčí aj tento článok na cas.sk, ktorý vám potvrdí aj to, že najrýchlejšie ich získate online.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back To Top